NOVINKY

Francie 2019, La Nuit du KBP 2

Je spoustu krásných míst světa a Francie je krásná bezesporu. Čekají-li na vás přátelé a můžete-li boxovat, musíte být už jasně v ráji. Aneb my v Pernes les Fontaines podruhé...

V Provence jsme už před lety boxovali. Lucie Mudrochová tu startovala v roce 2015 na GBC v pyramidě WKN v K 1 pravidlech. Od té doby uplynulo pár let a my můžeme říct, že tu máme přátelé. Team Encinas je tu od začátku osmdesátých let a celé město žije spolu s nimi kickboxem. Byli už za námi trénovat v Praze a celých těch pár let se navzájem podporujeme. 

Galavečer byl druhým pokračováním La Nuit du KBP Sebastiana Encinase a to v ringových disciplínách K-1 a v thajském boxu. Pravidla mma jsou v této části Francie zakázané a tak jsme vlastně velmi rádi přijali výzvy v ringu.

Lucie Mudrochová se utkala se Španělkou Sonyou Rogriquez ve váze -61 kg v profesionálních pravidlech muay thai. Pro Lucku to byl zápas po 4 (!) letech v thajském boxu. První kolo byla Lucie malinko "svázaná" a nemohla přijít na dynamiku zápasu. Trochu se promítl jiný druh trénínku z mma. Léta strávená v ringu se však v následujících kolech vrátila do její paměti a Lucie byla zpět. Parkrát doslova i vytlačila Sonyu mezi provazy a skoro dopadly mezi rozhodčí na stůl :-).

Lucka využila kickboxerské techniky a kopy, otočky a axekicky, snažila se o dynamiku zápasu. Sonya však tlačila zápas do neustálého svazování a tak se pár minut holky "muchlaly" v klinčích. Sonya neměla nijak větší aktivitu, v prvním kole strefila jedno koleno v klinči, inkasovala však větší než velké množství zadních direktů a krvácela. Ve třetím kole už mnohonásobně ztrácela. Nicméně nevíme proč, ale nevyhráli jsme. Bodové skóre bylo nakonec 2:1 pro Španělku. Možná rozhodčí (a to je plně respektujeme) nevěděli sami jak bodovat. Před zápasem nám chtěli dokonce zakázat thaiboxerské trenky, netušili totiž, že se jedná thajský box. Tak snad tentokrát věděli co dělají... Nicméně pocit trenéra Josefa Mudrocha vyjadřuje jednočlenná věta: "Zářez!"

Druhý zápas za naše barvy měl hájit Filip Hučín, nicméně ten s námi ani v přípravě poslední týdny a ani ve Francii nemluvil, takže "hájil" nejspíš jen sám sebe. Ztratil řeč a i zápasový mód, komunikaci s trenérem, bez které to nelze vítězně dotáhnout do konce. Dodnes nevíme důvod jeho činů.

V samotném zápase boxoval však dobře. Proti němu se postavil vysoký ebenově černý (neberte to, prosím, rasisticky) Francouz Jonathan Mayzo. Pravidla byla daná dle profesionálního K-1 (kickbox + kolena bez klinče), váha 69 kg, 3 x 3 minuty. Časová dotace však byla omylem zkrácena na 3 x 2 minuty, což jsme zjistili až v průběhu zápasu. V prvním kole byl o trochu lepší Francouz, zavíral kombinace kopama, Hučín lépe boxoval a vedl druhé i třetí kolo. Konec posledního kola však byl ve prospěch Mayza. Filip skočil (místo trenérova určeného naskočeného kolene) tzv. supermana a naběhl si na koleno soupeře. Knock down. Po jeho počítání vypršela časová dotace a zápas skončil Filipovou prohrou na body. Mayzo se však radoval skoro z knock outu, jaky byl však přesně verdikt netušíme. Nerozuměli jsme přesně vyhlášení. 

Večer dál pokračoval však vesele, byli jsme zde přeci s našimi přáteli z týmu KBP. Moc jim timto děkujeme za možnost zde reprezentovat. Budete vždy u nás v Praze vítáni. Zvláštní poděkování patří Sebastienovi Encinasovi a jeho Caroline za jejich péči. Máme vás ze srdce rádi. Těšíme se moc na další shledání s vámi, to přátelské nebo i tréninkové či zápasové. Merci. 

<< zpět na výpis novinek

Diskuze

VIDEOGALERIE

VÍCE VIDEÍ

FACEBOOK

AKCE

copyright (c) Mudroch team 2013

Facebook  YouTube.com  tel.: 776 59 70 08, e-mail: mudrochovalucie@gmail.com

Webdesign: Lukasdesign.cz