NOVINKY

Liga kickbox, K-1 - Lovosice

I na jaře roku 2019 jsme opět naskočili do dalšího kola ligy kickboxu K-1. V Lovosicích už zápasíme čtvrtým rokem, a to úspěšně. Každý rok organizátoři zvětšují svůj prostor. Tentokrát kromě ringu a tatami (konal se tu i Národní pohár v kickboxu) přivezli i klec pro MMA.

Tento měsíc (březen) však patřil v našem týmu ryze standupovým disciplínám a my samozřejmě pracujeme (a rádi :-) na tom, co je podstatou našeho klubu. Pro ty, co jsou zde poprvé.... jsme klub bojových sportů vycházející z ringových disciplín (thajský box, kickbox). A jak dopadla liga?

Míchaela Bendlová (ženy K-1 do 60 kg) vyhrála s bodovou převahou nad slečnou Popelkovou taktéž z Prahy. Byl to jejich již druhý zápas mezi sebou a opět jsme zvítězili. Naše Míša je velmi pracovitá a důsledná nejen v ringu, ale i v tréninku. Za poslední rok se vypracovala ve skvělou amatérskou zápasnici, i když je pořád na začátku.

Ondřej Tauchmann (muži K-1 do 75 kg) byl tentokrát skálopevně rozhodnutý o svém vítězství již před zápasem. Před měsícem se mu nevydařil zápas na minulém kole ligy a tak si po měsíci chtěl spravit chuť a dostát svým cílům. A to se mu splnilo. Obrat o 360 stupňů zpátky k vítězné sérii. Zápas byl plný výměn a vyhráli jsme na body.

A další zápasníci? Bylo nás hodně a omlouváme se za jména soupeřů, která nám trochu unikly, ale protože se nejedná o titulové zápasy, myslím, že stačí informace o našich svěřencích,  jejich jména si  totiž velmi dobře pamatujeme.

Petr Dlugoš (muži K-1 do 75 kg) si tentokrát odvezl první prohru. Soupeř byl zápasově vyzrálejší a v prvním kole vždy dobře zavíral kombinace kopy, což nám chybělo. Jeho bodový zisk se nám již nepodařilo převýšit. Pro příště máme do tréninku nové cíle. V dalších zápasech se je nutné posunout o stupýnek výš. A to se nám určitě podaří. Petr je tvrdý tip zápasníka, k tomu již stačí přidat bodové taktické techniky a budeme tam.

David Červený (muži K-1 do 81 kg) a jeho první zápas v rignu v životě (v 18 letech). Aneb tohle byla smůla dne. David měl dle pravidel mít soupeře "začátečníka". Zdaleka neměl. Nevíme proč se několikanásobní mistři republiky (myslíme Davidova soupeře) hlásí mezi úplné začátečníky a lžou tak sami sobě, ale pokud jim to přináší obdiv jejich spolužáků, asi to má pro ně nějaký význam. Naše prohra a sakra nás to štve. Davidova cesta je však úplně na startovní čáře a tak tenhle zápas bude dalším pousmáním za pár let. Trénujeme dál a uvidíme jaké to bude příště ve férovém boji. 

A závěrem bonus! 

Jirka Strašák (muži nad 91 kg, kickbox) si odvezl bronzovou medaili z Národního poháru. Náš Jiří chtěl po svých profesionálních zápasech v ringu obsát i v kickboxu. Po eliminacích však do finále nepostoupil přes reprezentanta o více než 20 kg těžšího. Zápas plný rozporuplných situací. Sranda to byla, i když vyhrát jsme chtěli i v této disciplíně. Kde uvidíme Jiřího příště? Naposledy zápasil v Thajsku na dovolené v pravidlech boxu. A dokonce nám to měsíc neřekl :-). Snad nepřejde na badminton.

Děkujeme všem zápasníkům za jejich výkon, ostatním členům za podporu v hledišti, Lukášovi Mistrovi a Filipovi Hučínovi za pomoc při kaučingu. Těšíme se v dubnu! Tentokrát to bude měsíc MMA a thajského boxu (profesionální zápasy Zary, Filipa, liga mma a debuty našich dalších kluků). Držte nám palce

<< zpět na výpis novinek

Diskuze

VIDEOGALERIE

VÍCE VIDEÍ

FACEBOOK

AKCE

copyright (c) Mudroch team 2013

Facebook  YouTube.com  tel.: 776 59 70 08, e-mail: mudrochovalucie@gmail.com

Webdesign: Lukasdesign.cz